Sedm studentek se letos zapojilo do literárně-chemické soutěže nazvané Příběhy ze zkumavek. Jejich úkolem bylo napsat příběh či báseň, kde v přírodě hraje roli tajuplná chemie. Na sklonku školního roku jsme vyrazili na VŠCHT do Prahy na vyhlášení výsledků. Studentka Lucie Bártová se svou básní Děsivé tajemno obsadila skvělé druhé místo.
VŠCHT si pro nás připravila bohatý program, který zahájil
pan děkan – jak jinak – recitací. Následovalo slavnostní vyhlášení výsledků a
poté vystoupení divadelního spolku DI(v)OCH = Divadlo vochotných chemiků, kteří
sehráli vtipné představení na téma Cesta studenta VŠCHT k bakalářskému titulu.
Po nich vystoupil hudební sbor (ano, složený z chemiků) se třemi skladbami.
A pak už jsme mohli přiložit ruku k dílu i my – čekal nás workshop kyanotypie,
na kterém jsme pracovali s našimi fotografiemi a získali jsme jejich
překrásné modré verze (popř. hnědé, když jsme se je rozhodli máčet v čaji a
kávě). Využili jsme i příležitost probrat klady a mínusy našich prací s odbornou
porotou.
Celá akce byla velice povedená – zábavná i poučná. Na
zpáteční cestě jsme vzali útokem několik knihkupectví a teď čerpáme inspiraci pro
náš tvůrčí proces na příští rok.
Dnes je 25. června 2026
a svátek má Ivan.
Co hledáte?