GYMNÁZIUM FRANTIŠKA MARTINA PELCLA
RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Projekty

Přírodovědné kroužky

 

Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji
reg. číslo: CZ.1.07/1.1.00/44.0001

Jak správně a hodnotně využít volný čas dětí a mládeže? Otázka, která trápí rodiče, ale zároveň i mnoho odborníků a dětských psychologů. Některé děti mají aktivit moc a jsou přetěžovány, jiné bezcílně bloumají po ulicích a volný čas doslova promrhají. Jedním z důvodů této nepříjemné situace může být i finanční nedostupnost kroužků pro rodiče těchto dětí. V dnešní době se za většinu kroužků platí a někdy se jedná i o nemalé částky. Najít peníze v napjatém rodinném rozpočtu není proto lehké.

 

Kroužky, které pro děti připravilo Gymnázim F.M.Pelcla, jsou ovšem zdarma. Jsou organizovány s podporou Královéhradeckého kraje a financovány z peněz EU z programu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v KHK. Jsou zaměřeny výhradně na rozvoj praktických schopností a dovedností dětí v oborech, jako je fyzika, chemie, zeměpis, přírodopis a jsou určeny pro žáky základních škol a nižšího gymnázia. První ohlasy dětí a lektorů jsou velmi pozitivní.

 

  

Myslím, že program je velmi zajímavý a stále ještě existuje možnost tyto kroužky navštěvovat. Stačí se zastavit v kanceláři školy, nebo si napsat o další informace e-mailem na adresu gymrk@grk.cz .

 

 


Mgr. Jiří Paštika