GYMNÁZIUM FRANTIŠKA MARTINA PELCLA
RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Pro naše studenty

Nová učebnice fyziky

Pro letošní školní rok byla do prvních ročníků našeho gymnázia zavedena nová učebnice fyziky. Jedná se o publikaci s názvem Fyzika bez nervů. Autory jsou čerství absolventi naší školy Tereza Šlitrová a Jan Chasák.

Knihu napsali na základě svých vypracovaných maturitních otázek. Pak už stačilo pouze dokresli obrázky, udělat korektury, finální grafické návrhy a štafetu předat tiskárně. Ač to zní jednoduše a celý proces lze popsat těmito pár kroky, nebylo tomu tak. Celý vývoj knížky byl velmi zdlouhavý a náročný, trval více než rok.

Nicméně po roce práce tuto knihu můžeme spatřit ve výlohách rychnovských knihkupectví a konec konců i v lavicích gymnázia. Závěrem snad jen zbývá knížce popřát mnoho úspěchů, snad se stane oblíbenou a povede se jí prosadit se i na jiných školách.

Autoři publikace by touto cestou ještě jednou rádi poděkovali místním fyzikářům za provedení odborných korektur, studentu Damiánu Tejklovi za grafické zpracování obálky a panu Ing. Heřmanu Asterovi za finanční podporu, která umožnila knihu vydat.

Pro více informací o knize navštivte web maturitabeznervu.cz, popř. facebookovou stránku Maturita bez nervů.

Náhled na knížku najdete zde: Náhled učebnice fyziky, Náhled titulní strany