Šachisté na tahu ve Zlíně

Mistrovství ČR škol v šachu je svátek jen pro vyvolené, kteří prošli sítem okresních a krajských škol. To se v roce 2017 podařilo žákům nižšího gymnázia. V konkurenci 30 škol bylo těžké se prosadit. Je třeba si uvědomit, že hráče vybíráme pouze ze 4 tříd, což je obrovský rozdíl proti větším gymnáziím a základním školám. Hned na začátku nás pořadatel příjemně překvapil, když nás na vlastní náklady z provozních důvodů přemístil na noc do interhotelu Moskva. Kluci ocenili zejména pizzerii v dosahu 50m a pak už se šlo na věc.

Cíle jsme měli dva. Udržet „papírové“ nasazení na 11. pozici a být v konečném pořadí před druhým týmem z našeho kraje. První cíl jsme nesplnili jen těsně. 12. místo jistě není ostuda. Gymnázium Boženy Němcové Hradec Králové, jsme předstihli o 3 místa. Jsme tak nejúspěšnějším týmem Královéhradeckého kraje v této kategorii!

Je také třeba říci, že los se s námi příliš nemazlil. Obehráli jsme většinu týmů první desítky, měli jen jednoho soupeře z druhé poloviny pole a naše pomocné hodnocení patřilo k nejvyšším v soutěži. Rozhodně jsme hráli kvalitativně zcela jiný turnaj, než zmiňované Gymnázium Boženy Němcové.

Reprezentovali nás: Martin Buločkin (4.A8) 7bodů/9 partií, Jan Horák (4.A8) 7/9, Pavel Kačírek (1.A8) 2,5/9 a Václav Till (2.A8) 2/9.

Oba starší podali velmi dobrý výkon. Zejména Honza Horák hrál vysoko nad své ELO hodnocení. Naši mladí prošli tvrdou školou. Na konkurenci předních týmů ještě nemají a jejich dva starší spoluhráči je za celý turnaj nenechali zahrát si s vyrovnanými soupeři v nižších patrech tabulky. Stále jsme hráli na pódiu pro nejlepší nebo těsně pod ním.

Za vynikající reprezentaci školy všem děkujeme.

Pořadí:

 
 1. Gymnázium Jírovcova České Budějovice            24,5b
 2. 6. ZŠ Frýdek – Místek              24
 3. ZŠ E. Krásnohorské Frýdek – Místek              23,5
 4. Mensa gymnázium Praha                           21,5
 5. Gymnázium Olomouc Hejčlín                       21
 6. Gymnázium Pardubice                             21
 7. Gymnázium Polička                               21
 8. Gymnázium Kpt. Jaroše Brno                      20,5
  ...
12. Gymnázium F. M. Pelcla Rychnov n. Kn.           18,5

Mgr. Petr Kačírek, ředitel školy

 

šachy

Copyright © Gymnázium F.M. Pelcla | Mapa stránek | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti internetové studio, e-shopy, webové prezentace