Na návštěvě u našich slovenských kamarádů

5. června jsme vyrazili za našimi slovenskými kamarády do Oravské Polhory, museli jsme jim přece oplatit říjnovou návštěvu! Dlouhá cesta do nejsevernější části Slovenska nakonec utekla dost rychle a my jsme se hlavně na naše kamarády již těšili, protože jsme se s nimi již znali. Na cestě do Oravské Polhory nás doprovázely Mgr. Pavlína Školníková a Mgr. Martina Marková.

 

Slováci se nám věnovali opravdu výtečně a připravili si pro nás opravdu pestrý program. Pochlubili se krásami Oravské Polhory v rámci prezentace, místní folklórní soubor nám zazpíval a zahrál na dudy, setkali jsme se i se starostou Ing. M. Strnálem.

 

 

Samozřejmě jsme prozkoumali i okolí, podnikli jsme výlet do Muzea oravské vesnice v Zuberci, navštívili jsme pohádkový Oravský hrad, zrelaxovali jsme v Akvaparku Dolní Kubín, poznali jsme dílo spisovatele P. O. Hviezdoslava a M. Urbana, v doprovodu Ing. Z. Kertysové jsme navštívili rašeliniště CHKO Horní Orava, velice příjemná byla plavba výletní lodí po Oravské přehradě a prohlídka Slanického ostrova umění. Trochu jsme si připadali jako v Rio de Janeiru, když jsme stoupali na Rio de Klin k replice sochy Krista Spasitele.

 

 

Samozřejmě jsme dále společně pracovali na česko-slovenském slovníku, konverzaci a vymýšleli česko-slovenské básničky, které jsme prezentovali v závěru výměny.

 

 

Pobavili jsme se při diskotéce a při sportovním dopoledni. Sehráli jsme fotbalové utkání, v němž jsme nad Slováky zvítězili 3:1. Děvčata si to rozdala se slovenskými kamarádkami ve vybíjené s výhrou 2:0.

 

 

Týden uplynul jako voda a mnohým z nás se nechtělo ani domů. Každopádně jsme si celý týden užili, naši slovenští kamarádi a jejich učitelé byli příjemnými hostiteli a všem jim patří náš velký dík. Poznali jsme, že slovenská kultura je té naší velmi podobná. Doufáme, že alespoň některým z nás kamarádství vydrží a že se někdy zase potkáme. Určitě se těšíme na další výměnné programy do dalších zemí Evropy.

 

žáci 2.A8

slovensko

Copyright © Gymnázium F.M. Pelcla | Mapa stránek | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti internetové studio, e-shopy, webové prezentace